У ДНІПРІ ОСВЯЧЕНО ПЕРШИЙ ЖІНОЧИЙ МОНАСТИР ПЦУ (ВІДЕО)

IMG_5600.JPG
18.06.2020 10:00

9 червня 2020 р. для нашої Помісної Православної Церкви буде незабутнім — цього дня у Свято-Благовіщенському жіночому монастирі, який Священий Синод ПЦУ перший затвердив, звершено освячення центрального храму та корпусів обителі.

Перед богослужінням духовенство зустріло велику святиню —  кивот з частичками мощей Києво-Печерських святих, який подарував монастирю друг єпархії, настоятель храму на честь Собору Київських Святих села Романків Обухівського району Київської області протоієрей Богдан Гулямов.

Молитву очолив архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон (Зінкевич). Владиці співслужили: друг єпархії, настоятель храму на честь Собору Київських Святих села Романків Обухівського району Київської області протоієрей Богдан Гулямов, друг єпархії, настоятель столичного храму Різдва Христового протоієрей Миколай Салабай, канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський та запрошене духовенство.

Під час чину освячення Високопреосвященнійший Владика Симеон спільно з духовенством та вірянами звершив урочистий хресний хід церковним подвір’ям, під час якого довкола храму було обнесено часточку святих мощів, а стіни святині були окроплені освяченою водою та помазані святим миром.

Свій День народження у цей величний день з молитви розпочав меценат єпархії, президент МБФ «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський.

Варто зауважити, невтомними стараннями президента МБФ «Солідарність» Олександра Володимировича Петровського з друзями, фундатора Кочеткова Сергія Борисовича та нашого Архіпастиря було побудовано за 2 роки монастирський комплекс: збудований величний храм на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських, трьохярусний сестринський корпус, пекарня, недільна школа та інші об’єкти.

«Дякуємо Олександру Володимировичу та його друзям за таку велику й жертовну справу. Це дуже велика подія, дуже нам потрібна. Монастирі — це легені церкви, ми освятили комплекс і покажемо, що двері офіційно відкриті. І всіх будемо запрошувати не тільки на богослужіння, а може хтось захоче й пожити чи попрацювати тут», — сказав Владика Симеон. У монастирському комплексі зібралися представники духовенства, благодійники та парафіяни. Всіх гостей пригощали перепічками. Їх приготували у пекарні, що збудована на території монастирського комплексу.

Після молитви архієпископ Симеон привітав Високоповажного Іменинника — Олександра Володимировича і настоятельницю ігуменю Наталію (Кудрянську). Також було відзначено Олександра Володимировича орденом св. князя Володимира І ст., Кочеткова Сергія Борисовича орденом св. Миколая Чудотворця, ігуменю Наталію (Кудрянську) орденом св. княгині Ольги та урочисте освячення та відкриття монастирських корпусів.

Категорія: ,