У Дніпрі провели акцію “Свободу – полоненим” (ВІДЕО)

36988068_1983035532008481_5170536258060943360_n
11.07.2018 11:42

10 липня 2018 р. у Дніпрі провели акцію «Свободу – полоненим», а, з благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона, наше духовенство очолило об’єдану молитву.Організаторами заходу виступила низка громадських організацій – «Українська асоціація полонених», «Берегиня», «Правозахисна група «Січ». 10 липня у центрі Дніпра біля Медіа-центру та парку ракет, родичі українських полонених та зниклих безвісти на Донбасі, колишні полонені, правозахисники та активісти провели акцію на підтримку бранців «Свободу – полоненим!» У руках тримали плакати з написами «Свободу українським полоненим!», портрети взятих у полон і досі не визволених, а також зниклих безвісти бійців та цивільних. Усі разом скандували: “Слава Україні – героям слава!”, “Свободу полоненим!”, “Свободу Олегу Сенцову!” і спільно виконали Гімн України.

Священики різних конфесій відслужили молебень за швидке звільнення українських громадян з полону під час якого поіменно назвали всіх українських полонених, чиї прізвища відомі і висловили слова підтримки родинам полонених та зниклих безвісті.
Учасники акції зібрали підписи під зверненням до української влади з вимогами імплементації міжнародного гуманітарного права в питаннях, пов’язаних зі звільненням українських військовослужбовців та цивільних громадян України, забезпечення допуску міжнародних гуманітарних місій у місця незаконного утримання громадян України, створення комісії з питань Мінських угод щодо обміну полоненими, ухвалення парламентом законопроекту про реабілітацію колишніх полонених тощо.
Як зазначили учасники заходу, тільки за офіційними даними, досі в заручниках бойовиків на окупованих територіях залишаються 113 людей, 500 військових та цивільних вважаються зниклими безвісти. Окрім того, Кремль тримає за ґратами понад 70 політв’язнів – громадян України.
В рамках акції відбувся показ документального фільму «Полонений», знятий на основі реальної історії колишнього полоненого Михаїла Нігматуліна. Як відзначили організатори заходу подібні мітинги відбудуться в Одесі, Львові, Харкові, Кропивницькому, Сумах, Чернігові та Києві.


Категорія: ,