У єпархії відбулась лекція професора з світовим ім’ям (ВІДЕО)

IMG_3504.JPG
14.09.2018 15:22

12 вересня 2018 р., в управлінні єпархії відбулася зустріч професора єврейської історії Північно-Західного університету, філолога, перекладача, почесного доктора Національного університету «Києво-Могилянська академія» Йоханана Петровського-Штерна (Чикаго, США) з духовенством, студентами і викладачами Дніпровської духовної Семінарії. Ініціатором зустрічі став меценат єпархії, президент Міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Володимирович Петровський за сприяння головного раввина Дніпра і регіону Шмуеля Камінецького, які, після лекцій американського історика для єврейської громади, запросили гостя до спілкування з представниками Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Поважного гостя зустрічали: Олександр Володимирович Петровський, єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, секретар єпархії протоієрей Віталій Лопушанський, ректор ДДС Сергій Нарольський та інші духовні особи. Професору показали територію єпархії, центральний єпархіальний храм на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість», завітали в культурно-духовний центр «Українське Подвір’я», де директор Наталя Іванівна Гейман розповіла про цілі та стратегію розвитку закладу. Потім професора ознайомили з історією створення єпархії, її реконструкціїї і реставрацію історичної будівлі Дніпра та показали місце майбутнього музею. У робочому кабінеті Його Преосвященства, американського історика зацікавила присутність різноманітних символів різних релігійних конфесій, зокрема єврейської Ханукії.

Після, у переповненому конференц-залі Дніпровської Єпархії відбулася зустріч професора з представниками духовенства.
Нагадаємо, що Йоханан Петровський-Штерн є головою кафедри єврейських студій та професором єврейської історії на історичному факультеті Північно-західного університету (Northwestern University) в Чикаго. За його внесок в східно-європейські та українські студії його було призначено Фулбрайтівським спеціалістом в Східній Європі, Асоціативним членом Гарвардського Українського інституту, Ординарним професором Вільного Українського Університету в Мюнхені, почесним професором-гостем Українського Університету у Львові та відзначено почесним доктором Університету «Києво-Могилянська Академія». Петровський-Штерн викладає ранньо-модерну та модерну єврейську історію, вступні курси до біблійних та в раввіністичних студій, іспано-єврейську літературу та філософію, єврейський містицизм та кабалу, курси з історії євреїв Східної Європи, єврейсько-українськi стосунки та слов’янсько-єврейські літературні зв’язки. Він був гостьовим професором в Мюнхені, Парижі, Бостоні, Острозі, Дніпрі, Києві, Варшаві, Кракові, Єрусалимі.
Йоханан Петровський-Штерн — автор семи монографій, серед яких Золота доба єврейського містечка (Штетла) отримала Національну премію і була номінована на Пуліцеровську премію, книга «Анти-імперський вибір» отримала премію Американської Асоціації Україністів, і нещодавно з’явилась українською мовою, а книга «Євреї та українці: Тисяча років співіснування» (разом з Павлом-Робертом Магочієм) вийшла українською та англійською мовою та отримала нагороду Президента Львівського книжкового форуму. Петровський-Штерн регулярно з’являється з коментарями про ситуацію в Україні на Chicago Public Radio, Associated Press Radio, National Public Radio, а також на телевізійних каналах ZiK, Al Jazeera, WTTW, та CBS.
Щира та відверта розмова тривала майдже три години. Гість єпархії розповів про себе, про свої роботи та про своє особисте ставлення до України як держави і шляхи отримання остаточної незалежності, і про дорожню карту, як це зробити. У ході плодотворного спілкування обговорили і українсько-єврейські відносини, історичні і сучасні. Протягом цього вечора учасники зустрічі ознайомилися з єврейською історією, дізналися про нові цікаві факти з українсько-єврейських відносин, а також про відносини між лідерами єврейських національно-демократичних партій та українських націонал-демократів в Українській Народній Республіці і складних питаннях Голокосту та про інши актуальні проблеми історії українсько-єврейських відносин.
Професор Йоханан Петровський-Штерн розповів про історичні події і про шляхи, як про це можна дізнатися. Багато часу приділили уваги і сучасній україно-російській війні та засобам, як її припинити. Американський їсторик приводив багато прикладів зі свого життя та життя суспільства.
По закінченні зустрічі професор Йоханан Петровський-Штерн подарував три екземляри своєї книги «Євреї та українці: Тисяча років співіснування» — Олександру Володимировичу Петровському, Архіпастирю та ректору ДДС протоієрею Сергію Нарольському. У свою чергу Владика презентував гостю книгу «Київ Патріарший – під егідою Його Святості Патріарха Філарета», у виданні на українській та англійській мовах.

Завершилась урочиста подія спільною світлиною.

Категорія: , ,