У ЖІНОЧОМУ МОНАСТИРІ МОЛИТОВНО ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ПРЕПОДОБНИХ АНТОНІЯ ТА ФЕОДОСІЯ КИЄВО-ПЕЧЕРСЬКИХ

IMG_5671
15.09.2020 19:04

15 вересня 2020 року, у день пам’яті преподобних Антонія та Феодосія Києво-Печерських, керуючий Дніпропетровської єпархії, Високопреосвященнійший Владика Симеон звершив Божественну літургію у Свято-Благовіщенському жіночому монастирі, м. Дніпра. Храм обителі освячено на честь преподобних Антонія та Феодосія Печерських.

За урочистим богослужінням з нагоди престольного свята Архіпастирю Дніпра і регіону співслужили: єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, канцлер Дніпропетровської єпархії протоієрей Віталій Лопушанський, Друг єпархії клірик тернопільського Свято-Троїцького духовного центру протоієрей Андрій Коваль, та запрошене духовенство.

У храмі молилась намісниця монастиря, ігуменя Наталія (Кудрянська) з сестрами.

Цього дня обитель отримала великий  подарунок від Друга єпархії, настоятеля храму Собору Київських святих, села Романків Обухівського району Київської області, протоієрея Богдана Гулямова,  ікону із мощами святих мучеників. Святиню було доставлено до монастиря стараннями канцлера консисторії протоієрея Віталія Лопушанського.

За богослужінням була вознесена молитва за визволення України від нашесті чужинців та згубної пошесті.

Після богослужіння Владика Симеон звернувся до вірян зі словами проповіді, у якій розповів про подвиг святих Антонія та Феодосія Києво-Печерських.

Після літургії відбувся урочистий хресний хід. На завершення богослужіння було виголошено многоліття Священноначалію, Богомбереженій Україні, жертводавцям та благодійникам монастиря: Олександру Володимировичу Петровському з друзями, Кочеткову Сергію Борисовичу та усім православним християнам.

Свято-Благовіщенський жіночий монастир міста Дніпра є перлиною нашого міста. Обитель чарує відвідувачів і паломників своїм благовінням, красою та затишком. Тут безперестано читається Псалтир, звершуються уставні богослужіння, невгасимо палає лампада чернечого життя. Це благозатишне місце у славному місці Дніпрі постало завдяки підтримці Мецената єпархії, президента МБФ «Солідарність» – Олександра Володимировича Петровського з друзями, фундатора Кочеткова Сергія Борисовича. Варто зауважити, що невтомними стараннями благодійників та нашого Архіпастиря ця святиня постала за 2 роки. Зокрема, було збудовано величний храм на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських, трьохярусний сестринський корпус, пекарня, недільна школа та інші об’єкти. Духовенство і віруючі Дніпропетровської єпархії щиро дякують фундаторам та жертводавцям за їх труди в розбудові монастиря та возносять свої молитви за них до Всемилостивого Господа.

Категорія: