Урочиста Божественна Літургія у храмі Різдва Христового на Подолі в м. Києві

DSC_8038
14.01.2018 18:26

Упродовж різдвяного святкового періоду, який у народі називається святками, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідує храми Києва, щоб поділитися зі своєю паствою радістю від народження Христа Спасителя.

13 січня 2018 року, у суботу після Різдва Христового і перед Богоявленням, та у день пам’яті преподобної Меланії Римлянки, Святійший Патріарх Філарет відвідав столичний храм Різдва Христового на Подолі, де звершив Божественну Літургію. На паперті храму Патріарха зустрів настоятель храму протоієрей Микола Салабай, а в самому храмі Предстоятеля вітала громада святковими різдвяними піснеспівами.

За Божественною Літургією Його Святості співслужили: керуючий справами Київської Патріархії, архієпископ Вишгородський Агапіт; благочинний Подільського, Оболонського і Шевченківського районів Києва, настоятель храму святителя Миколи Притиски на Подолі протоієрей Олег Маланяк; настоятель храму протоієрей Микола Салабай; канцлер Дніпропетровської єпархії протоієрей Віталій Лопушанський; заступник голови Синодального управління військового духовенства, настоятель Свято-Миколаївського храму на Татарці протоієрей Тарас Мельник, храмове та запрошене духовенство.

Також на молитві була присутня делегація м. Дніпра, очолювана меценатом Дніпропетровської єпархії, президентом МБФ «Солідарність» Олександром Володимировичом Петровським і віце-президентом Запорізького філіалу МБФ «Солідарність» Веміром Давітяном, та інші поважні гості.

Звертаючись до вірян, Патріарх Філарет привітав усіх з різдвяними святами та пояснив сутність свята Різдва Христового.

Богослужіння завершилось чином славлення, під час якого священнослужителі заспівали тропар і кондак свята Різдва Христового.

Насамкінець настоятель парафії протоієрей Микола Салабай подякував Предстоятелю Церкви за архіпастирський візит і молитви та вручив Святійшому букет квітів.

Після Літургії і козацького многоліття керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон долучився до празника та особисто привітав Патріарха Філарета та настоятеля столичної церкви протоієрея Миколая Салабая із святами.

Категорія: