В Полтаві відбулись урочистості з нагоди памʼяті преподобного Паїсія Величковського

DSC_5768
29.11.2017 15:12

28 листопада 2017 р., в день пам’яті преподобного Паїсія Величковського, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у рідному місті і храмі преподобного – Свято-Успенському кафедральному соборі м. Полтави – звершив Божественну Літургію.

Його Святості співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній; митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф; митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан; митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Кіровоградський і Голованівський Марк, єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон та численне духовенство Полтавської єпархії.

Нашого Архіпастиря супроводжував канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський.

За богослужінням Святійший Патріарх виголосив проповідь, у якій зазначив, що преподобний Паїсій є прикладом того, як людина має спасатися. Цей приклад духовного життя повинні наслідувати не лише ченці, але й християни, які живуть у світі.

Після Літургії відбувся молебень до преподобного Паїсія Величковського.

Після молитви Святійший Патріарх Філарет вручив благодійникам і жертводавцям високі церковні нагороди. Також і капеланів Полтавської єпархії Святійший владика нагородив патріаршими грамотами з відзнаками і медаллю «За жертовність і любов до України».

Не зважаючи на те, що пам’ять преподобного припала на робочий день храм був наповнений вірянами. Усі відчували особливу радість, адже залишивши в юності рідну Полтаву, преподобний Паїсій повернувся до своєї малої батьківщини ставши її святим молитвеником і заступником.

джерело

Категорія: