ВЛАДИКА ПІДТРИМАВ ЄВРЕЙСЬКУ ГРОМАДУ ДНІПРА, ВШАНУВАВШИ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ

IMG_7818
13.10.2021 18:21

13 жовтня 2021 року керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Архієпископ Симеон, на запрошення головного рабина Дніпропетровської області Шмуеля Кам’янецького, відвідав жалобні заходи, присвячені 80-ій річниці масових розстрілів євреїв у 1941 році. Архіпастиря супроводжував канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський.

 Упродовж 13-14 жовтня 1941 року фашиським режимом, у Ботанічному саду Дніпра, було убито понад 13 тисяч євреїв. Ці розстріли стали початком кровавого вбивства євреїв Дніпропетровська під час нацистської окупації (1941 – 1943 рр.). Загалом під час Голокосту в області було знищено від 17 до 20 тисяч євреїв.

 Церемонія вшанування пам’яті відбулась на одній із центральних вулиць Дніпра, поруч із ЦУМом, саме на тому місці, де були масові зібрання євреїв перед стратою. У заході також взяли участь очільники усіх Церков та релігійних організацій області.

 Владика Симеон висловив співчуття ребе Шмуелю та усій єврейській громаді.  Звертаючись до присутніх, Архіпастир зазначив, що Голокост – це великий злочин перед усім людством, а отже, потрібно берегти пам’ять про цю страшну трагедію, щоб вона не повторилась у майбутньому. Слова співчуття також висловили усі релігійні лідери.

 Опісля усі присутні вшанували пам’ять жертв масових розстрілів, а діти єврейської громади на їх честь випустили в небо білих голубів. На завершення учасники заходу пройшли жалобною ходою, несучи в своїх руках символічну пам’ятку – зірку з дитячими рукавичками, які колись німецькі загарбники відібрали у єврейських дітей.

ВІЧНАЯ ПАМ’ЯТЬ УСІМ НЕВИННОУБІЄННИМ.

Категорія: