Владика Симеон засудив дії горе-священика з Запоріжжя (ВІДЕО)

vladyka-simeon-i-fotii-rukovoditeli-regionalnyh-eparhii-upc
09.01.2018 23:03

6 січня 2017 р. у Запоріжжі відбулася прес-конференція з приводу ситуації, що склалася під час похорону дитини і відмови священика Української Православної Церкви Московського патріархату відспівувати малюка через те, що він був охрещений в храмі Київського Патріархату.
Цинічний вчинок священиків змусив суспільство знову заговорити про протистояння патріархатів. Тисячі українців в усіх містах принесли в церкві Московського патріархату свічки та іграшки в знак протесту дій його священнослужителів.
Для того, щоб прояснити ситуацію, Запоріжжя відвідав єпископ Дніпропетровський і Криворізький Владика Симеон.
«Хочу підтримати Запорізьку єпархію і всіх небайдужих і мислячих громадян України за те, що стали на захист сім’ї, що зазнала таку гірку втрату. За те, що ви не стояли осторонь і засудили недозволене і настільки нешляхетний вчинок з боку священика Московського патріархату. Той чоловік, який вирішив звести рахунки з життям і скоїв суїцид — згрішив! А той, хто відмовив родині і не відспівав трагічно загиблої дитини — згрішив двічі! » - зазначив Владика Симеон.
На зустрічі з пресою був присутній також єпископ Запорізький і Мелітопольський УПЦ КП — Владика Фотій.

«Наша церква прагнемо до діалогу, примирення і об’едіненію.Н ам потрібно стояти рука об руку, а не розпалювати ситуацію і тим самим призводити до розколу суспільства. Заяви про те, що Бог покарає священика і всю його сім’ю на сім поколінь за відспівування загиблої дитини — вороже. Я такого Бога не знаю. Бог — є милосердя. Не можна дозволяти гніву домінувати над собою. У Різдвяні свята хочемо побажати всім миру! Нехай добро і благородність будуть у ваших помислах і ваших діяннях », — зазначив Владика Фотій.
Єпископ Фотій також зазначив, що ритуальні служби в Запоріжжі працюють досить сумнівно:
«Не право ритуальної служби визначати конфесію. Священик, який відмовив родині в відспівуванні проживає в селі Розумівка. Що він робить в Запоріжжі? Він заробляє гроші в ритуальній службі. Ця ситуація настільки неправильна за своєю суттю, що проблема полягає саме в цьому.
Коли постає питання про відспівуванні віруючої людини, потрібно звертатися не до ритуальної служби, а в храм. Адже, коли у вас народжуються діти, ви йдете їх хрестити в церкву, а не в комерційну фірму. На жаль, коли люди стикаються з втратою, вони розгублені і тут же з’являються представники ритуальних служб. Вони стягують великі суми за свої послуги, але справляються з ними аж ніяк не благородно. Потрібно оплатити по всіх інстанціях, в тому числі і за послуги священика. Ритуальні служби заробляють на священиків. Ми хочемо, щоб люди зверталися в свої церкви безпосередньо. Адже, якщо ви — віруюча людина, зверніться до свого храму».
Нагадаємо, трагедія сталася 31 грудня в Запоріжжі. Чоловік вистрибнув з вікна 8 поверху. Це сталося в той момент, коли з під’їзду виходили батько з дворічним сином. Самогубець впав прямо на хлопчика. Врятувати малюка медики не змогли.
Попрощатися з дитиною прийшли десятки людей, але священик, якого запросила ритуальна служба, відмовився відспівувати загиблого. Про це він повідомив батькам прямо перед похованням, коли дізнався, що дитину хрестили в церкві Київського патріархату.
Дитину все ж відспівали. Священик Київського Патріархату, якого встигли знайти батьки, приїхав на похорон з іншого кінця міста. Зате Московські священики незважаючи на лютий резонанс продовжують відстоювати свою позицію.

джерело

Категорія: ,