Єпархія разом з єврейською громадою вшанували пам’ять відомого волонтера Леоніда Краснопольського

0-02-04-ec10ca52e595947999b37c44b0bb32c79d0b9098fb73b623982b329b064f93c3_full
08.02.2018 19:58

7 лютого 2018 р. у єврейській громаді Дніпра пройшла церемонія прощання з активістом, волонтером, українським патріотом і прихожанином синагоги Леонідом (Ар’є Лейб) Краснопольським. Попрощатися з ним прийшли сотні людей різних національностей і конфесій, бо Леонід Краснопольський своїми добрими справами допоміг тисячам людей і надавав допомогу багатьом благодійним організаціям і військовим підрозділам.

У жалобній церемонії взяли участь Головний рабин Дніпра і регіону Шмуель Камінецький і керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон. Рабин Камінецький зазначив, що Ар’є Лейб Краснопільський своїм життям наочно демонстрував, що справжня єврейська ідентичність і український націоналізм не тільки поєднуються, але і доповнюють один одного, і це повинно послужити прикладом для багатьох, а єпископ Симеон підкреслив, що пишався дружбою з такою чудовою людиною, і що він сумує, українська церква сумує разом з єврейською громадою, бо такі люди, як Леонід Краснопольський, є основою єдиного українського націоналотворення.

Добрі слова про передчасно померлого друга і героя говорили його побратими і ті, кому Леонід Краснопольський активно допомагав — депутат обласної ради Павло Хазан, представники військових підрозділів, медичних установ, благодійних та волонтерських організацій, парафіяни синагоги, активісти і члени Опікунської Ради громади. Дуже теплі слова про свого друга, сказав голова Донецької єврейської громади і керівник «Духовного Центру допомоги євреям Донецької області» Ієгуда Келерман.

Після завершення церемонії прощання, прочитання відповідних благословень і Тегілім (псалмів), члени похоронного братства «Хевра Кадіша», під керівництвом Олександра Фрідкіса, помістили труну в катафалк, а присутнім було запропоновано пройти до транспорту, який попрямував до Запорізького кладовища, де в почесному місці тіло Леоніда Ігоровича (Ар’є Лейба) Краснопольського буде віддано землі, відповідно до єврейських похоронними традиціями.

 

Категорія: