ЄПИСКОП СИМЕОН ОЧОЛИВ ВСЕНІЧНЕ БДІННЯ З ОСОБЛИВИМ ЧИНОМ ВОЗДВИЖЕННЯ ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО У СЕМІНАРСЬКОМУ ХРАМІ

IMG_5377
29.09.2019 17:58

26 вересня 2019 року, напередодні свята Воздвиження Чесного і Животворчого Хреста Господнього, Преосвященнійший єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон разом з духовенством звершив святкове всенічне бдіння у семінарському храмі святих первоверховних апостолів Петра і Павла.

На початку вечірнього богослужіння Хрест, прикрашений квітами, був покладений на святий Престіл, а перед Хрестом поставлений світильник.

За вечірнім богослужінням була звершена Літія, під час якої відбулося благословення хлібів, пшениці, вина та єлею.

Після великого славослів’я Владика Симеон, тричі покадивши Престіл, на якому лежав Святий Хрест, під спів «Святий Боже», підніс Хрест над головою і разом з духовенством виніс його на середину храму до віруючих для поклоніння і цілування.

Згідно з православною традицією, Архіпастир звершив чин Воздвиження Хреста Господнього, після чого помазав вірян освяченим єлеєм.

Цей чин звершується на спомин про знайдення Чесного Хреста Господнього і Його Воздвиження, яке відбулося у 324 році. Під час цього чину, подібно до того, як благословляв хрестом віруючих єрусалимський патріарх Макарій у ІV ст., єпископ благословляє хрестом побожний народ, який знаходиться в храмі, і всі чотири кінці світу. А хор і люди в цей час, подібно до подій знайдення Хреста Господнього, молитовно співають «Господи помилуй».

Категорія: