Єпископ Симеон звершив Божествену Літургію Ранішосвячених Дарів

img_6558
05.03.2014 14:18

05 березня 2014 року, у середу першої седмиці Великого посту, зранку, після ранньої, 1-го, 3-го, 6-го, 9-го часів, зображальних, Преосвященнійший владика Симеон, єпископ Дніпропетровський і Криворізький звершив Божественну Літургію Ранішосвячених Дарів святого отця нашого Григорія Двоєслова, у семінарському храмі святих апостолів Петра і Павла.

Його Преосвященству співслужили: викладач, старший інспектор ДДС прот. Михаїл Стіньо і студент навчально-духовного закладу ієрей Юрій Сердюк.

Сьогодні ввечері владика Симеон звершить о 17:00 год.  Велике повечір’я з читанням третьої частини Великого Покаянного канону прп. Андрія Критського у семінарському храмі святих апостолів Петра і Павла.

 

ДОВІДКА:

Літургію Ранішосвячених Дарів можна, без перебільшення, назвати одним з найпрекрасніших богослужінь Церкви Христової. Ця служба є серцевиною або центром Великопосних богослужінь. У деяких старовинних рукописних служебниках вона називається «Літургією Великої Чотиридесятниці». І, дійсно, вона є самим характерним богослужінням цього священного періоду року.

Літургія Ранішосвячених Дарів — це таке богослужіння, за яким таїнство переміни хліба і вина в тіло і кров Господа не відбувається, але віруючі причащаються святих Дарів раніш освячених на Літургії святого Василія Великого або святителя Іоанна Золотоустого.

Ця Літургія відправляється під час Великого посту по середам і п’ятницям, на 5 тижні — в четвер і на Страсному тижні — в понеділок, вівторок і середу. Втім, Літургія Ранішосвячених Дарів з нагоди храмових свят чи свят в честь святих угодників Божих може бути звершувана і в інші дні Великого посту, тільки в суботу і неділю вона ніколи не відправляється оскільки в ці дні піст послаблюється і звершується повна Літургія.

Літургія Ранішосвячених Дарів встановлена в перші часи християнства і звершувалась святими апостолами, але справжній свій вигляд вона отримала від святого Григорія Двоєслова, папи Римського, який жив в VI столітті після Р. Хр.

Літургія Ранішосвячених Дарів є тим наполегливим закликом Матері Церкви до частого Причастя Святих Христових Таїн. У ній чути голос з глибини століть, голос живого, стародавнього передання Церкви. Голос цей каже, що не можна жити життям у Христі, якщо віруючий не оновлює постійно свій зв’язок з джерелом життя – причащаючись Тіла і Крові Господа Ісуса Христа. З вірою і любов’ю приступімо, щоб причасниками життя вічного бути, закликає нас церковний п.е спів. Тому за настановою святого апостола Павла помишляймо про горнє, а не про земне, умертвивши земні члени наші: блуд, нечистоту, пристрасть, злу похіть і користолюбство. А найбільш за все вдягнімось в любов, яка є сукупністю довершеності. Приймімо у Святому Причасті в своє серце Христа, Який за словами п.. Павла є «життя наше» (Кол. 3, 4).

Довідка з сайту Церква.інфо

Категорія: