Роздуми і заклик Архіпастиря про Страстний тиждень

1367229224_simeon
30.04.2013 16:25

У прес-конференції взяв участь:

• Преосвященнійший Симеон, Єпископ Дніпропетровський і Криворізький.

Сьогодні розпочався цикл богослужінь і закінчиться він Великою суботою. Великий піст закінчується в суботу, але Церква додає ще одну седмицю через велике свято Входу Господнього в Єрусалим, щоб можна було згадати страждання Ісуса Христа на Землі.

У зв’язку з цим, за церковним традиціям ми служимо особливі богослужіння в цей тиждень. Кожен день приурочений великим подіям, пов’язаним з часткою життя Ісуса Христа.

Якщо є можливість, потрібно в ці дні відвідати церковні богослужіння. Ви відчуєте велику силу і енергію, які вони несуть.
Я б радив кожному православному віруючому брати два тижні відпустки і ходити на богослужіння Страсного тижня і першого тижня після Великодня. Після Великодня ми теж радіємо воскреслому Христу цілий Світлий тиждень.

Коли віруючий говіє і готується, то Великдень для нього стає дійсно світлим святом. Багато під час посту відмовляються від перегляду різних передач і шоу. Радує, що суспільство вміє співпереживати і готуватися до дня святої Пасхи.

У цей тиждень у кожному храмі щодня проходять богослужіння. У будь-який час, коли б ви не зайшли до церкви, це вже буде велика справа для вашої душі. Я бажаю, щоб Господь допомагав нам у цю Страсну седмицю, зміцнював і давав душевного настрою для зустрічі Великодня. Я закликаю всіх до покаяння в ці дні.

Категорія: