15 травня — ЖОН-МИРОНОСИЦЬ

myronosyci
14.05.2016 19:49
У 3-ю неділю після Пасхи, Свята Православна Церква вшановує святих жон-мироносиць і праведних Йосифа Аримафейського і Никодима – таємних учнів Христових. Своїм богослужінням Церква знову поставляє нас на Голгофі біля Хреста, з якого знімають Пречисте Тіло Спасителя Йосиф і Никодим, і в саду в гробі, де вони покладають Тіло Ісуса Христа, де потім мироносиці, що прийшли намастити Тіло запашними маслами, першими удостоюються бачити Воскреслого Господа.
Марія Магдалина
Найвідоміша з мироносиць. Походила вона з галилейського міста Магдали (біля Тверіади). Марія страждала від хвороби, а Ісус Христос зцілив її, вигнавши з неї сім злих духів. Жінка з вдячним серцем — Марія Магдалина — після цього не лишала свого Спасителя. Вона скрізь супроводжувала Його, з любов’ю служила Йому. Вона стояла з Богородицею біля хреста, оплакуючи Господа. Вона спостерігала, куди клали Тіло Господа Йосиф Аримафейський та Никодим. Вона так тужила, що раніше за всіх — ще вночі — прийшла до гробу. Магдалина перша побачила воскреслого Христа і повідомила про це апостолам.
Марія Клеопова
Була двоюрідною сестрою Діви Марії і матір’ю апостола Якова молодшого. Чоловік Марії — Клеопа (або Алфей) — був одним з учнів Господа, якому воскреслий Христос явився на шляху в поселення Еммаус. Марія Клеопова стояла при хресті поряд з Богородицею, ходила з миром до Його гробу. Вона одна з перших побачила Воскреслого і почула Його слова: «Радуйтеся!» (Мт. 28: 9).
Соломія
Теж була родичкою Божої Матері. Її чоловік Зеведей був простим рибалкою, а сини — Яків та Іоан — найближчими до Господа апостолами. Христос покликав їх на апостольське служіння одними з перших, і вони були присутні в особливі миті Ісусового життя: на горі Фавор, при воскрешенні доньки Яіра, при молитві в Гефсиманському саду. Соломія з синами ходить за Господом, слухає Його, служить Йому; вона присутня при Його похованні, приходить з ароматами до гробу.
Іоанна
Дружина Хузи, домоправителя царя Ірода. Разом з іншими жінками вона служила Господу (Лк. 8:3). Вранці в неділю вона теж ходила до гробу і бачила воскреслого Христа.
Марія
Сестра Лазаря, якого воскресив Господь. Марія любила, коли до них приходив Спаситель: вона сідала біля Його ніг і уважно слухала Його Слово. За декілька днів до Своєї хресної смерті Господь був у домі Симона прокаженого. Марія прийшла туди з посудиною дорогоцінного мира, яким вона з любові до Христа полила Йому голову й ноги. Потім вона витерла ноги Спасителя своїм волоссям. На обурення Юди, — нащо, мовляв, таке марнотратство, — Господь сказав, що вона підготувала Його тіло до погребіння. І ще Христос сказав: «де тільки буде проповідане Євангеліє по всьому світу, сказано буде в пам’ять її і про те, що вона зробила» (Мт. 26:13). Ми не знаємо, чи ходила Марія з миром до гробу Господнього. Але знаємо, що, слухаючи Євангеліє, чинимо, як Марія, що «обрала найкращу частку, яка не відбереться від неї» (Лк. 10:42).
Марта
Сестра Лазаря й Марії. Про неї відомо тільки те, що вона піклувалася про частування для Божественного Гостя, Якого з любов’ю приймала в своєму домі. Вона дуже переживала, що не встигне все приготувати, і звернулася до Христа з проханням відпустити Марію допомогти. Господь похвалив Марфу за щире служіння, але наголосив, що сестра її Марія вчинила краще, слухаючи Слово Боже. Точно невідомо, чи ходила Марфа до гробу Спасителя. Але, цілком можливо, вона і тут послужила Йому серед «інших», не названих в Євангелії по імені.
Сусанна
Благочестива жінка, яка разом з іншими служила Господу. Але про її життя відомо дуже мало.

Категорія: , ,