До Дня Великої Перемоги

11223333
09.05.2013 16:18

    Не солодко було і на окупованих територіях. Незважаючи на масові відкриття храмів, послаблення тиску на Церкву, ситуація була не менш тривожною. Вся різниця була в тому, що радянська влада знищувала, а окупанти послаблювали вплив і використовували у своїх інтересах. Однак ведення такої завуальованої політики не для всіх зосталось непоміченим.
Митрополит Сергій (Місцеблюститель патріаршого престолу) разом із Митрополитом Київським і Галицьким Миколаєм у своєму посланні до люду наголошували: “Гітлерівський молох продовжує віщати світові, що він … підняв меч “на захист релігії і врятування ніби поруганої віри.” Але всьому світові відомо, що це породження пекла брехливою личиною благочестя тільки приховує свої злодіяння. В усіх підкорених ним державах він здійснює ганебні наруги над волею совісті, знущається над святинями, бомбами руйнує храми Божі, кидає у в’язниці і карає християнських пастирів, гноїть у в’язницях віруючих, які повстали проти його безглуздої гордині, проти його замислів затвердити свою диявольську владу над всією землею. Православні, які втекли з фашистського полону, сповістили нас про знущання фашистів над храмами… Всьому світові зрозуміло, що фашистські нелюди є диявольськими ворогами віри та християнства… зараз одна мета — за будь-яку ціну подолати ворога”.
    І ворог був знищений. Ми маємо вклонятися до землі тим, завдяки кому усі наступні після них покоління отримали змогу жити. З’явилася непохитна віра в народ, почало відроджуватись церковне життя. Ця велика Перемога була отримана дорогою ціною. Вшануємо пам’ять тих, хто свої тіла поклав у якості фундаменту тверді під нашими ногами. Не забуваємо й про тих героїв, які живуть серед нас, що мали сили пройти через пекло війни. Ми слухаємо розповіді про їх подвиги з німим трепетом, але приділяємо їм належну увагу лише раз на рік. Та слава їм навіки. Дорогі ветерани, вітаємо із Днем Перемоги. Не знайдеться в жодній мові світу таких щирих слів подяки, яких варті ваші вчинки.

Категорія: