АНОНС: Відбудеться відкритий архітектурний бліц-конкурсу на ескіз-ідею пам’ятного знака (монумента), присвяченому мореплавським традиціям українського козацтва, на несудохідній частині р. Дніпро

564
29.05.2017 16:30

З 23 травня по 04 липня 2017 року, з благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Преосвященнійшого Владики Симеона, за ініціативи «Української асоціації класичних яхт», Г. О. «Життя на воді» та за підтримки Дніпропетровської обласної  ради Відбудеться відкритий архітектурний бліц-конкурсу на ескіз-ідею пам’ятного знака (монумента), присвяченому мореплавським традиціям українського козацтва, на несудохідній частині р. Дніпро.

Прес-конференція відбудеться 23 травня о 11:00 в єпархіальному управлінні (вул. Січових Стрільців 3-а).

Офіційне оголошення про проведення Конкурсу, його програма та умови оприлюднюються до 23.05.2017 року у засобах масової інформації, на офіційному веб-сайті Замовника, а також розповсюджуються через Дніпропетровські обласні організації Національних спілок архітекторів та художників України.

Конкурсну документацію та необхідну інформацію учасники можуть отримати на офіційному веб-сайті єпархії http://cerkva.dp.ua/, на офіційній сторінці Дніпропетровської обласної організації Національної спілки архітекторів України https://www.facebook.com/groups/658357824247945/, на офіційному веб-сайті ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури» http://pgasa.dp.ua/ , на офіційному веб-сайті Дніпропетровської організації Національної спілки художників України http://donshu.at.ua, на офіційному веб-сайті  КЗК  «Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького» ДОР» http://museum.dp.ua.

Оголошення про переможця конкурсу відбудеться 05.07.2017 на фестивальному причалі під час урочистого відкриття Всеукраїнської вітрильницької регати крейсерськіх яхт  «Козацька регата пам`яті Івана Сірка», заснованої в 1990 році, за маршрутом м.Дніпро — м.Одеса.-Босфор (Стамбул). Зменшена копія монумента стане кубком, яким будуть нагороджуватися переможці регати.

Телефони для довідок: +38 (056) 745-23-72. postmaster@mail.pgasa.dp.ua.

ПРОГРАМА ТА УМОВИ

архітектурного відкритого бліц-конкурсу на ескіз-ідею пам’ятного знака(монумента), присвяченому мореплавським традиціям українського козацтва, на несудохідній частині р. Дніпро (мілина)  вище Монастирського острову Дніпропетровська область м. Дніпро

 

За ініціативою:

«Української асоціації класичних яхт», г.о. «Життя на воді»

За підтримки:

Дніпропетровської обласної  ради

 

  1. Програма архітектурного відкритого бліц-конкурсу на ескіз-ідею пам’ятного знака(монумента), присвяченого мореплавським традиціям українського козацтва, на несудохідній частині р. Дніпро (мілина)вище Монастирського острову Дніпропетровська область м. Дніпро (далі – Конкурс).

 

1.1.            Замовник Конкурсу – Дніпропетровська єпархія  Української Православної Церкви Київського Патріархату (далі – Замовник).

1.2.            Замовник Конкурсу залучає до його організації Дніпропетровську обласну організацію Національної спілки архітекторів України, ДВНЗ «Придніпровську державну академію будівництва та архітектури», Дніпропетровську обласну організацію Національної спілки художників України, КЗК  «Дніпропетровський художній  музей» ДОР», КЗК  «Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького» ДОР», «Українську асоціацію класичних яхт», г.о. «Життя на воді».

1.3.            Вид Конкурсу – архітектурний відкритий бліц-конкурс, що проводиться в один тур.

1.4.            Завдання Конкурсу – визначення кращого об’ємно-просторового та ідейно-художнього рішення:  пам’ятного знака(монумента), присвяченого мореплавським традиціям українського козацтва, на несудохідній частині р. Дніпро (мілина)  вище Монастирського острову Дніпропетровська область м. Дніпро(далі – пам’ятного знака).

1.5.            Основні вимоги до об’ємно-просторових та ідейно-художніх рішень пам’ятного знака:

—       ескіз-ідею спорудження пам’ятного знака розробити в контексті  з наявною забудовою Монастирського острову, концепції монументу, що додається;

—       масштаб архітектурно-просторового рішення пам’ятного знака повинен бути композиційно пов’язаний із масштабом навколишньої забудови з урахуванням його просторового сприйняття з головних видових напрямків;

—       при проектуванні пам’ятного знака необхідно враховувати екологічні, геологічні та інші умови що обумовлює місце встановлення в конкурсних рішеннях.

1.6.            Конкурсна документація включає програму та умови Конкурсу, концепцію, історичну довідку, топографо-геодезичну зйомку М 1:2000 із зазначенням рекомендованого місця розміщення пам’ятного знака.

 

  1. Умови Конкурсу.

 

2.1.            Архітектурний відкритий бліц-конкурс проводиться на благодійних засадах.

2.2.            Учасниками Конкурсу не можуть бути члени журі, відповідальний секретар Конкурсу, їхні близькі родичі, особи, які готували конкурсну документацію, а також особи, які безпосередньо пов’язані з членами журі виконанням трудових обов’язків.

2.3.            Офіційне оголошення про проведення Конкурсу, його програма та умови оприлюднюються до 23.05.2017 у засобах масової інформації, на офіційних веб-ресурсах та інших можливостях: Замовника, Дніпропетровської обласної організації Національної спілки архітекторів, ДВНЗ «Придніпровська державна академія будівництва та архітектури», згідно можливостей Дніпропетровської організації Національної спілки художників України, КЗК  «Дніпропетровський художній  музей» ДОР», КЗК «Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького» ДОР», «Української асоціації класичних яхт», г.о. «Життя на воді».

2.4.            Матеріали конкурсного проекту подаються на Конкурс анонімно під девізом у формі шестизначного числа, яке проставляється у верхньому правому кутку на усіх матеріалів проекту. До матеріалів конкурсного проекту також додається(або поштове відправлення — рекомендований лист) запечатаний конверт, який містить інформацію про авторів (прізвище, ім’я та по батькові, адресу, контактні телефони). Якщо поштою, на поштову адресу ДВНЗ ПДАБА (49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24а)  — крім поштових реквізитів, робиться відмітка «На конкурс пам’ятного знака, присвяченого мореплавським традиціям українського козацтва » із зазначенням об’єкта та дати проведення конкурсу.

2.5.            Склад матеріалів, які подаються до Конкурсу (рекомендований):

  1. Вертикальні планшети (формат А0, бажано-на твердій основі), що містять:

— пояснювальну записку (скорочено);

— генеральний план розміщення пам’ятного знака (М 1:2000, М 1:500);

— візуалізацію запропонованих проектних рішень пам’ятного знака з головних видових напрямків;

— архітектурне рішення пам’ятного знака із зазначеними розмірами.

  1. Макет М 1:100 (за необхідності).
  2. CD-диск із вищезазначеними матеріалами, або E-mail лист.
  3. Інші матеріали надаються на розсуд автора.

Усі надписи та друковані матеріали одного конкурсного проекту повинні виконуватися однією мовою відповідно до законодавства України про мови.

2.6.            Під час проведення Конкурсу використання та обробка персональних даних автора (авторського колективу), що став за результатами Конкурсу переможцем, здійснюються відповідно до вимог Закону України «Про захист персональних даних».

2.7.            Вимоги Конкурсу.

Участь у Конкурсі беруть кваліфіковані архітектори, скульптори, художники, авторські колективи, юридичні особи, що мають відповідний професійний рівень, студенти профільних вищих учбових закладів.

2.8.            Реєстраційного внеску для учасників Конкурсу не передбачено.

2.9.            Конкурсну документацію та необхідну інформацію учасники можуть отримати на офіційному веб-сайті Замовника http://cerkva.dp.ua/, на офіційній сторінці Дніпропетровської обласної організації Національної спілки архітекторів України https://www.facebook.com/group s/658357824247945/, на офіційному веб-сайті ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури» http://pgasa.dp.ua/, згідно можливостей Дніпропетровської організації Національної спілки художників України, на офіційній сторінці facebook: https://www.facebook.com/ artmuseumdp/ та на офіційному веб-сайті КЗК  «Дніпропетровський художній  музей» ДОР» http://artmuseum.dp.ua,  на офіційному веб-сайті  КЗК  «Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького» ДОР» http://museum.dp.ua, на офіційному веб-сайті http://uacy.org/ «Української асоціації класичних яхт» на офіційній сторінці facebook: «Козацькарегата пам`яті Івана Сірка».  Телефони для довідок: +38 (056) 745-23-72. postmaster@mail.pgasa.dp.ua.

2.10.    Розробка конкурсних матеріалів триває від дати оголошення Конкурсу  до 22.06.2017.

2.11.    Конкурсні матеріали подаються на Конкурс у термін від дати оголошення до 24.06.2017, до ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури»  (49600, м. Дніпропетровськ, вул. Чернишевського, 24а) на ім’я відповідального секретаря Конкурсу, або на E-mail: postmaster@mail.pgasa.dp.ua;dnepreparhiy@i.ua, але не пізніше 15.00 24.06.2017.

2.12.    Журі підводить підсумки Конкурсу та визначає переможця Конкурсу з                          27.06.2017. Підсумки Конкурсу:

— на урочистому відкритті Козацької регати пам’яті Івана Сірка 5.07.2017, буде оголошено переможця Конкурсу (ескіз-ідея монумента), зменшена копія монумента у вигляді кубка стане головним призом Козацької регати;

— протягом місяця з моменту прийняття рішення журі оголошуються у засобах масової інформації, на офіційному веб-сайті Замовника, а також розповсюджуються через Дніпропетровські обласні організації Національної спілки архітекторів, на офіційному веб-сайті ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури», згідно можливостей Дніпропетровської організації Національної спілки художників України, на офіційній сторінці facebook та на офіційному веб-сайті КЗК  «Дніпропетровський художній  музей» ДОР»,  на офіційному веб-сайті  КЗК  «Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького» ДОР», на офіційному веб-сайті  «Української асоціації класичних яхт» офіційну сторінкуКозацької регати, згідно можливостей  г.о. «Життя на воді».

2.13.    Журі Конкурсу приймає рішення стосовно конкурсних проектів простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів голос голови журі є вирішальним.

2.14.   Преміювання конкурсних робіт не передбачається. Переможець Конкурсу отримує право брати участь у подальшій розробці проектно-кошторисної документації на правах автора.

2.15.    Проект, який за результатами конкурсу став переможцем, має пріоритетне право в подальшій реалізації.

2.16.    Матеріали конкурсного проекту, який став переможцем, залишаються в організаторів, а всі інші автори можуть забрати матеріали протягом 30 днів після оголошення підсумків конкурсу та закриття виставки конкурсних проектів. Після закінчення зазначеного терміну не витребувані авторами конкурсні проекти знищуються, про що складається відповідний акт. Замовник Конкурсу та організатори не несуть відповідальності за збереження не витребуваних протягом зазначеного терміну проектів.

 

  1. Склад журі Конкурсу.

 

Бердик О.М. - дійсний член Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць при ЮНЕСКО (UNC ІCOMOS);
Богданов І.В. - начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації – головний архітектор Дніпропетровської області, заслужений архітектор України;
Волик Д.В. -  начальник головного архітектурно-планувального управління Дніпропетровської міської ради;
Большаков В.І. -ректор ДВНЗ «Придніпровської державної академії будівництва та архітектури», доктор технічних наук,професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України
Шковира А.Ю. 

 

- голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки архітекторів України, директор ТОВ „Галерея САУ”, заслужений архітектор України, лауреат державної премії;України;
Соколов І.А. - член Національної спілки архітекторів України Член-кореспондент Академії архітектури України, заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва (2007), дійсний член Українського національного комітету Міжнародної ради з питань пам’яток і визначних місць (ІСОМОS)
Великородна Ю.О. - головний інженер, архітектор Дніпропетровської філії інституту „НДІПроектреконструкція”
Шауріна В.Ю. - головний архітектор проектів, начальник відділу планування території ДП „Містобудівний кадастр”
Полюшкін С.С. - архітектор, доцент кафедри архитектурного проектирования и дизайна ГВУЗ «Приднепровская государственная
академия строительства и архитектуры», громадський діяч
Яцина І.М. - голова «Української асоціації класичних яхт»,                      інженер-б удівельник, громадський діяч
Годенко-Наконечна О.П. - мистецтвознавець, член Національної Спілки художників України
Кочергін І.О. - голова Дніпропетровської обласної організації Національної спілки краєзнавців України
Капустіна Н.І. - директор КЗК  «Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького» ДОР»
Отець Володимир(Стефанішин) -представник Дніпропетровської єпархії  Української Православної  Церкви Київського Патріархату
Ільев І.М. -доцент кафедри прикладної математики ПДАБА
Забара В.В. - викладач комунального закладу «Дніпропетровський коледж культури і мистецтв» ДОР », депутат ДОР, постійна комісія обласної ради з питань культури, духовності та спорту
Бездітко В.П. - голова г.о. «Життя на воді» , громадський діяч
Сиченко В.В. - завідувач кафедри менеджменту організацій Дніпропетровсь- кого державного аграрно-економічного університету, депутат ДОР, голова постійної комісії обласної ради з питань науки, освіти, сім’ї та молоді

 

Відповідальний секретар Конкурсу – головний спеціаліст відділу містобудівного кадастру управління містобудування та архітектури облдержадміністрації, секретар ради — Лимар В.І.

 Конкурс_Додаток1_Концепція монументу.doc

​​

 Конкурс_Додаток2_Генплан(спут).jpg

​​

 Конкурс_Додаток2_1_Генплан(Топосъемка).jpg

​​

 Конкурс_Додаток3_історична довідка_a.jpg

​​

 Конкурс_Додаток3_історична довідка_b.jpg

​​

 Конкурс_Додаток3_історична довідка_c.jpg

​​

 Конкурс_Додаток3_історична довідка_d.jpg

Категорія: , ,