АРХІЄПИСКОП СИМЕОН ВЗЯВ УЧАСТЬ У ВШАНУВАННІ СВ. ПАЇСІЯ ВЕЛИЧКОВСЬКОГО

dsc_9089
29.11.2019 16:47

Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній 28 листопада 2019 року, в день пам’яті святого Паїсія Величковського, очолив Божественну літургію у рідному місті та храмі преподобного – Свято-Успенському кафедральному соборі м. Полтави.

Його Блаженству співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Харківський і Ізюмський Афанасій, архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, архієпископ Вишгородський Агапіт,  єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, численне духовенство собору і Полтавської єпархії.

Після прочитання Євангельського зачала Предстоятель виголосив проповідь, у якій зосередив увагу на прикладі праведного життя преподобного Паїсія та розповів про значення Різдвяного посту, який розпочався сьогодні та триватиме 40 днів до свята Різдва Христового.

«Преподобний Паїсій тут народився, був в усьому подібний до нас, був звичайною людиною, але досягнув святості та став зразком для наслідування. Він мав ревну і непохитну віру, мав послух і смирення. Бо без послуху і смирення він би не досягнув таких духовних висот, адже ці чесноти повинні бути присутні в житті кожного християнина. Бо кожен християнин, живучи тут, у плоті, на землі, має час і повинен використати його для того, щоби успадкувати вічне і блаженне життя», – наголосив Митрополит Епіфаній.

Також Предстоятель закликав вірян до покаяння та подяки Богові за Його турботу.

«Будемо пам’ятати про те, що Господь очікує нашого покаяння. Господь очікує, що ми станемо кращими, ми переосмислимо своє життя. Якщо у ньому були помилки, якщо у ньому були падіння, то ми будемо усе робити задля того, щоби у майбутньому цього не було. Будемо дякувати Богові, що Господь турбується про нас, Господь є милостивим до нас і завжди благодіє в нашому житті».

Після літургії відбувся молебень до преподобного Паїсія Величковського, який є молитовником та заступником своєї малої батьківщини м. Полтави.

Після молебню Блаженнійший Митрополит Епіфаній вручив Благословенні Грамоти благодійникам і жертводавцям Сергію Бульбасі, Юрію Коваленку, Володимиру Салогубу, Віктору Яковенку, Ігорю Процику.

Також Його Блаженство відзначив Благословенними Грамотами Голову обласної державної адміністрації Олега Синєгубова та полтавського підприємця Лева Жиденка.

Архієпископ Федір від імені громади та від себе особисто висловив слова вдячності Предстоятелю, архієреям та благодійникам.

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 28 листопада 2019 року під час архіпастирського візиту в Полтаву взяв участь в урочистій академії з нагоди Дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського – видатного богослова і духовного подвижника, який народився у цьому місті та присвятив життя аскезі, просвітницькій роботі та допомозі ближнім.

У заході, який відбувся у Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя, також взяли участь митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Харківський і Ізюмський Афанасій, архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан.

Розпочалися урочистості із погашення святкової марки. Також представники Укрпошти подарували Його Блаженству марку, виготовлену на честь Поедстоятеля Православної Церкви України, а Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький привітав Митрополита Епіфанія на Полтавщині.

У своєму слові Митрополит Епіфаній привітав всіх зі святом, яке щорічно так урочисто відзначається у м. Полтаві та наголосив, що Преподобний Паїсій Величковський є взірцем для монахів.

Опісля привітального слова відбулося нагородження Преміями імені преподобного Паїсія Величковського найактивніших громадян міста.

Завершився захід концертом духовних піснеспівів.

pomisna.info

Категорія: