АРХІЄРЕЙСЬКЕ БОГОСЛУЖІННЯ В ДЕНЬ СВЯТА ВВЕДЕННЯ В ХРАМ БОГОРОДИЦІ

IMG_1708
04.12.2020 18:34

У день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці, 4 грудня 2020 року, керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) відвідав Свято-Духівський храм міста Дніпра, де очолив Божественну Літургію.

Архіпастирю співслужили: настоятель протоієрей Ярослав Малерик та клірик центрального єпархіального храму ікони Богородиці «Несподівана Радість» ігумен Савватій (Собко).

Під час богослужіння було звершена дияконська хіротонія іподиякона Олега Перчишина, студента ДДС.

Наприкінці, після уставного многоліття та проповіді архієпископ Симеон оглянув прихрамову територію, де, завдяки старанням очільника громади, ведуться активні роботи з благоустрою та інші об’єкти, а нещодавно завершено укладання бруківки перед храмом.

Згідно Церковного передання батьки Діви Марії, праведні Іоаким та Анна, котрі не мали дітей до похилих років, дали Господу обітницю: якщо у них народиться дитя, присвятити його служінню Богу. Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обітницю. Скликавши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращий одяг, зі співом священних пісень, із запаленими свічками в руках, привели її до Єрусалимського храму. Там Богоотроковицю зустрів первосвященик із численним священством. До храму вели сходи із 15 високих сходинок. Маленька Марія, здавалося, не могла сама зійти по цих сходах. Але як тільки її поставили на першу сходинку, вона швидко подужала решту і, підтримувана силою Божою, зійшла на останню. Потім первосвященик увів Пресвяту Діву в храм Господній – у Святе Святих.

У Церковному переданні збереглись свідчення, що під час перебування Пречистої Діви в Єрусалимському храмі вона виховувалась в товаристві благочестивих дів, старанно читала Священне Писання, займалась рукоділлям, постійно молилась і зростала в постійній любові до Бога. На згадку про Введення Пресвятої Богородиці в Єрусалимський храм Свята Церква з древніх часів встановила торжественне святкування. Вказівки на звершення свята в перші віки християнства знаходяться в переданнях палестинських християн, де говорилось про те, що свята цариця Єлена побудувала храм на честь Введення в храм Пресвятої Богородиці.

Свято Введення в храм Пресвятої Богородиці – передвістя благовоління Божого до людського роду, проповідь спасіння, обітниця Христового пришестя.

Категорія: