БОГОСЛУЖІННЯ У ХРАМОВИЙ ДЕНЬ «НЕСПОДІВАНОЇ РАДОСТІ» БОЖОЇ (ВІДЕО)

IMG_6359
14.05.2021 20:09

14 травня 2021 р. керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) очолив Божественну Літургію у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Божої Матері «Несподівана Радість» з нагоди престольного свята.

Його Високопреосвященству співслужили: друг єпархії, настоятель столичного храму Різдва Христового протоієрей Миколай Салабай, канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський, клірики церкви та запрошене духовенство.

Під час богослужіння Архіпастир відзначив протоієрея Михаїла Стіньо правом носіння хреста з прекрасами.

Храм було освячено 7 листопада 2017 року, він розташований у самому центрі святого міста Дніпра. До цього часу в центральній частині міста храми не будувались більше 100 років. Розпочалось будівництво храму улітку 2016 року. Будівельні роботи було завершено за рекордний термін – усього за рік. Храм і єпархіальний комплекс було побудовано за особисті кошти мецената єпархії, президента МБФ»Солідарність» Олександра Володимировича Петровського.

Для багатьох мешканців та гостей міста Дніпра цей храм став місцем душевного спокою та сповнення Божественної благодаті, благозатишним пристановищем від бур сучасного світу.
У храмі щодня звершуються уставні богослужіння, возноситься молитва за мир та незалежність нашої Держави. Багато дніпрян усім серцем полюбили цей затишний храм. Тут багато новонароджених дніпрян прийняли Таїнство хрещення і розпочали свій шлях християнського життя. Саме тут поєднуються душі і серця закоханих у Таїнстві Шлюбу і благословляються нові християнські родини.

За роки свого існування він став окрасою міста Дніпра, і дорогоцінною перлиною славного Січеславського краю.

Після молитви духовенство урочисто звершило Подячний молебень перед храмовою іконою.

Завершилась урочиста подія уставним многоліттям фундатору храму, меценату єпархії, президенту МБФ «Солідарність» Олександру Володимировичу Петровському з друзями та всім присутнім, а також чаюванням з монастирськимии смаколиками, які приготували сестри Свято-Благовіщенського жіночого монастиря м. Дніпра (вул. Рилєєва, 36).

Історія ікони Пресвятої Богородиці «Несподівана Радість»:

14 травня Православна Церква вшановує ікону Пресвятої Богородиці – «Несподівана Радість». На честь цього образу освячено Престіл центрального єпархіального храму Дніпропетровської єпархії Православної Церкви України.

Про історію цієї ікони розповідає святитель Димитрій Ростовській у книзі «Руно орошене».

Один грішний чоловік, який мав у серці любов до Божої Матері, щоденно щиро молився перед Її іконою. З глибокою вірою, він промовляв до Пречистої Діви, слова архангела Гавриїла: «Радуйся, Благодатна»!

Одного разу цей чоловік мав намір вчинити гріх. Перед звершенням цього гріходіяння, він пішов до храму, щоб помолитись перед іконою Божої Матері. Коли він молився, на нього раптово напав страх. У жаху він побачив, що зображення Божої Матері рухається на святій іконі. У Божественного Младенця відкрились рани на руках, ногах, а з ребра Спасителя пролилася кров.

Впавши на землю, грішний чоловік закричав: «О Владичице, хто це зробив?» Богородиця відповіла: «Ти та інші грішники, які знову розпинаєте гріхами своїми Мого Сина, як юдеї».

«Ви називаєте Мене милосердною. Навіщо ж ви зневажаєте мене своїми беззаконними справами?» – продовжувала Пречиста Діва Марія. «О Владичице, — відповідав цей грішник, — нехай мої гріхи не переможуть Твоєї невимовної благості. Ти єдина надія всіх грішних. Умоли за мене Сина Твого і Бога нашого».

Двічі повторювала Владичиця Свою молитву Младенцю Христу, але Він залишався непохитним. Нарешті Спаситель відповів на молитву Своєї Матері: «Я виконаю Твоє прохання. Нехай звершиться бажання твоє, ради Тебе відпускаю цьому чоловікові його гріхи. Нехай же він в знак прощення поцілує Мої рани».

У ту ж мить грішник піднявся з колін, із великою радістю поцілував рани Спасителя. З того часу він почав жити побожно. Ця подія і стала приводом для написання ікони Божої Матері «Несподівана Радість». На ній зображується чоловік, який молиться на колінах перед ликом Богоматері.

Категорія: ,