БОГОСЛУЖІННЯ У ЧИСТИЙ ЧЕТВЕР

aaf713ff-0480-4363-931d-66297450f55f
02.05.2024 15:32

У Великий четвер, 02 травня 2024 р. Керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич) звершив Божественну Літургію свт. Василія Великого у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Пресвятої Богородиці «Несподівана Радість». Його Високопреосвященству співслужив всечесний клір єпархіального храму.

Перед уставними богослужіннями було звершено Таїнство Єлеоосвячення.

Під час відправи були вознесені посиленні прохання за перемогу українського війська над ворогом, владу та увесь боголюбивий народ наш. Також багато вірян приступили до Таїнства сповіді та причастились святих Христових Таїн.

У Великий четвер Церква згадує Тайну вечерю Спасителя із апостолами, під час якої було встановлено Таїнство Євхаристії. Цього дня у всіх православних храм звершують чин повної Божественної літургії, яка розпочинається вечірньою, адже і саме Таїнство було звершено увечері. У народі цей день інколи називають «Чистим четвергом». Така назва виникла не випадково. У древній Церкві у Страсний четвер звершувався чин омовіння святого престолу, та розпочиналось приготування храму до святкування свята Пасхи. Для християн важливо цього дня взяти участь у святих Таїнствах Сповіді та Причастя, щоб очистити свої душі та серця від скоєних гріхіів.

 

Категорія: