ДУХОВЕНСТВО ВШАНУВАЛО ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ

???????
16.05.2021 21:11

В Україні 16 травня відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. В цей день вшановують пам’ять жертв Великого терору – політичних репресій СРСР. Також згадують трагічні події в історії України, викликані насильницьким впровадженням комуністичної ідеології.
Традиційно в День пам’яті в Дніпрі відбувається мітинг біля Меморіалу жертв голодомору та політичних репресій. 

З благословення керуючого Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійшого Владики Симеона (Зінкевича) духовенство звершило Заупокійну літію.
«Масштабна кампанія масових репресій громадян СРСР, розгорнута у 1937-1938 роках з особистої ініціативи радянського вождя Йосипа Сталіна. Метою терору було ліквідувати політичних опонентів, залякати населення, змінити національну та соціальну структуру суспільства.
За період Великого терору на території УРСР було засуджено 198 тисяч 918 людей, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту людей відправили до в`язниць і таборів. Звільнено було тільки 0,3 % осіб.
За задумом Сталіна, масові репресивні операції мали завершити двадцятилітню боротьбу з «соціально-ворожими елементами», утвердити авторитарний стиль керівництва та здійснити «кадрову революцію». Підставою для розгортання терору була теза Сталіна про загострення класової боротьби в міру успіхів соціалістичного будівництва.
Найбільша увага суспільства була сконцентрована на репресіях проти лідерів Комуністичної партії, проти державних службовців, командного складу збройних сил, широкого загалу членів партії. Однак кампанія репресій торкнулася інтелігенції, селян. 
Офіційно Україна засудила злочини комуністичного тоталітарного режиму тільки у 2015 році, коли схвалили Закон «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганд їхньої символіки».

Після офіційної частини присутні поклами квіти до пам’ятника.

Сайт ДніпроОДА

Категорія: