КОМЕНТАР ЄПИСКОПА СИМЕОНА НА ЗАХИСТ ПРОТОІЄРЕЯ ОЛЕКСАНДРА ТРОФИМЛЮКА

trof
11.06.2019 20:15

Дніпровська єпархія Православної Церкви України завжди керується Священним Переданням всієї повноти Православ’я, святими канонами і завжди стоїть на стороні правди.

15 грудня 2018 р. у Святій Софії Київській відбулася історична подія: об’єднання трьох гілок Православ’я України в Єдину Помісну Православну Церкву, розпочався новий шлях розбудови нашої Святої Церкви.

Оскільки відбувся Об’єднавчий собор, то наша єпархія, як і інші єпархії ПЦУ, наголошує що уже не існує релігійного об’єднання під назвою «Українська Православна Церква Київського Патріархату», відповідно до цього, будь-які розпорядження, опубліковані від імені УПЦ КП не мають юридичної сили і є не дійсними.

Таким чином не визнаємо заборону протоієрея Олександра Трофимлюка у священнослужінні, оскільки вона опублікована на бланках Київського Патріархату, якого уже не існує, а також о. Олександр не порушував ніяких богословсько-канонічних норм щодо обов’язків пастирів, тому немає жодних церковних підстав для заборони у священнослужінні.

Крім цього священик Олександр Трофимлюк багато потрудився і трудиться для розбудови Православ’я в Україні і неодноразово був нагороджений високими церковними відзнаками.

Вся повнота Дніпровської єпархії підтримує курс розбудови Єдиної Православної Церкви України і закликає єпископат, духовенство та віруючих до єдності навколо Київського престолу та виступає проти розпалення ворожнечі, протистоянь, розділень та шляху в ізоляцію. Нам потрібно будувати Церкву, а не руйнувати.

Нехай Всемилостивий Господь Бог дасть нам сили пережити усі випробування.

Єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон

Категорія: