КРИВОРІЗЬКІЙ АНДРІЇВСЬКІЙ ЦЕРКВІ 20 РОКІВ

1фейсбук
18.07.2022 13:19

Автор: протоієрей Андрій Андрющенко 

Всьому світу відома Андріївська церква у Києві – унікальний музей історії, живопису та декоративного мистецтва XVIII ст., створена відомим італійським архітектором  Растреллі, будівля світового значення та зразок православного церковного інтер’єру доби бароко. На сьогоднішній день – це діюча церква, ставропігія Вселенського патріарха Варфоломія та представництво Константинопольської Православної Церкви.

Але мало хто знає, що своя Андріївська церква, збудована в стилі типового козацького бароко, така ж гарна і затишна, як і її відомий прообраз, є і в місті Кривому Розі.

 Йдеться про Храм святого апостола Андрія Первозваного Православної церкви України, розташований на вул. Святоандріївській, 1 (неподалік від Палацу культури «Суха Балка»), який цими днями святкує своє 20-річчя.

 На початку липня 2002 року в маленькому, пристосованому під церкву приміщенні старої глинобитної хатинки, розташованої за адресою: вул. Петроградська, 1 в м. Кривому Розі (нині — вул. Святоандріївська) почалося звершення богослужінь українською мовою та відбулося закладення наріжного каменю під будівництво майбутнього храму.

 Молодий, енергійний священик, тоді ще Української Православної Церкви Київського Патріархату – отець Андрій, поборник за незалежність українського православ’я від російської церкви, який тільки-но закінчив навчання в семінарії, разом з матушкою та нечисленними парафіянами почали трудитися над будівництвом нового храму. І не просто церкви, а саме православного храму в стилі типового козацького бароко.

 Спочатку все здавалося недосяжним і фантастичним, бо ані місцева влада, ані місцевий бізнес, не були зацікавленими у відродженні української культури та православ’я на Криворіжжі, де переважали церковні громади Московського патріархату.

Тому з самого початку робили все самотужки, за власні кошти та з допомогою Божою, який посилав людей, що почали відвідувати служби, і захоплені українською мовою піснеспівів і молитов, були готові весь свій час і сили присвячувати богоугодній справі розбудови храму!

Було дуже важко, але незважаючи на труднощі, робота йшла. Минали роки молитов і кропіткої праці. З Божою поміччю почали з’являтися нові однодумці – люди, які не тільки надихали, а й допомагали працювати далі, власними руками та пожертвами.

 І ось новий храм, про який мріяли та заради якого все починалося, як маленьке дитя побачив світ та почав своє життя і розвиток.

Яскравий і усміхнений, в жовто-синьому забарвленні українського прапору перемоги, храм радо зустрічав усіх бажаючих рятувати свої душі та молитися за Україну. Зроблений з душею інтер’єр храму, оздоблений ліпниною та золоченими підсвічниками, ікони, написані місцевим майстром протягом більше як 8 років та образи вишиті бісером самим настоятелем храму, отцем Андрієм, створюють неповторну атмосферу гармонії з Богом та затишку.

Заходячи в храм, одразу відчуваєш підняття духу та прилив енергії. Дивлячись на стелю і стіни, просто неможливо відвести погляд, відчуття часу і реальності втрачається, і людина знову відчуває себе ніби дитина, яка повернулася в батьківську оселю.

Не тільки сам храм, але і територія навколо нього заслуговує уваги. Все доглянуто і облаштовано ландшафтним дизайном.

Безліч екзотичних рослин, серед яких магнолії, азалії, лаванди, троянди і гортензії тощо, зваблюють своїми квітами та ароматом. Цвітіння не припиняється з ранньої весни до пізньої осені. Ніби сама природа оспівує свого Творця великою кількістю рідкісних та неймовірно красивих рослин. І це навіть попри той факт, що будівництво храму, через брак коштів, ще триває.

Завершення першого етапу будівництва було відмічено Владикою Симеоном – архієпископом Дніпровським і Криворізьким, візит якого до храму відбувся взимку 2022 року.

До завершення будівництва залишилось зовсім трохи, необхідно зробити підлогу та іконостас, який відокремлює вівтар від центральної частини церкви, ганок, замощення подвір’я головного входу до храму.

І хоча крізь довгі роки завзятої праці зроблено чимало, й результат є очевидним, нам не досягти кінцевої мети без допомоги людей доброї волі та сильної віри. Об’єм роботи і потреба в матеріалах чималі. Тому якщо люди щирої української душі забажають підтримати і допомогти завершити оздоблення храму та прилеглої території, просимо звертатись до настоятеля храму отця Андрія Андрющенко, телефон +380974235530

Наразі ж, користуючись нагодою, хочемо розділити цю радість невеликого ювілею нашого храму з Вами, і запросити всіх бажаючих на щотижневі богослужіння, які проходять кожної неділі о восьмій годині ранку та на свята, на звершення святих таїнств хрещення, вінчання, миропомазання тощо, просто помолитися разом за Україну, за мир, поставити свічку за здоров’я чи упокій душі, помилуватися та надихнутися красою цього унікального місця.

Також запрошуємо залишити свої відгуки про наш Храм на https://www.google.com/maps.

 

Слава Ісусу Христу! Слава навіки Богу! Слава Україні! Героям Слава!

Категорія: ,