МОЛИТОВНО ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ КАЗАНСЬКОЇ ІКОНИ БОЖОЇ МАТЕРІ

IMG_9074
06.11.2020 19:24
4 листопада 2020 р. у день вшанування Казанської ікони Божої Матері керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич)  у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Богородиці «Несподівана Радість».

За богослужінням була піднесена молитва за припинення пошесті згубної (епідемії).

Після молитви Архіпастир привітав регента архієрейського хору Єлизавету з Днем ангела.

Завершилась велична подія молитвою до Богородиці та уставним многоліттям.

4 листопада християни вшановують ікону Пресвятої Богородиці, яку називають «Казанська». У православному календарі встановлено два свята на честь цього образу Божої Матері: 21 липня та 4 листопада, від чого в народі перше свято називають «Літньою Казанською», а друге – «Осінньою».
Історія цього образу бере свій початок ще від далекого 1579 року. Згідно церковного передання саме у той час у Казані сталася велика пожежа. Через деякий час після пожежі одній дев’ятирічній дівчинці Матроні уві сні було явлення Пресвятої Богородиці. Цариця Небесна просила дівчинку віднайти Її святу ікону на місті пожежі.
Зранку дівчинка розповіла про свій сон батькам, проте вони не придали розповіді доньки особливої уваги. Наступної ночі Пречиста Діва Марія знову явилась уві сні дівчинці. Майже кожної ночі Матінка Божа приходила до Матрони і вказувала місце знаходження ікони. Після довгих вмовлянь батьки Матрони звернулись до місцевого єпископа Єремії та розповіли йому про видіння їх доньки.
З благословення єпископа розпочались пошуки образу. За переданням саме Матрона знайшла цю ікону на місці, яке вказала Богородиця. На місце чудесного знайдення прибув і сам єпископ Єремія. Він разом із казанським духовенством переніс святий образ до найближчого храму в ім’я святителя Миколая, звідки, після молебню, перенесли його з Хресним ходом в Благовіщенський собор – перший православний храм міста Казані. Під час ходи отримали зцілення два сліпці – Йосиф і Микита.
Згодом розповідь про чудесне знайдення ікони дійшла до царя Івана Грозного. Цар був сильно вражений цією розповіддю і видав наказ побудувати на місці знайдення ікони жіночий монастир. Як оповідає церковне передання у цьому монастирі прийняли чернецтво Матрона та її мати.
З того часу цей образ іменується «Казанська», від назви селища, де вона була знайдена. Ця ікона особливо шанувалась у народі. Казанська Божа Мати прославилась і багатьма чудесами. Зокрема, відомо, що саме за молитвами перед цією іконою Божа Мати допомагла здобути російському війську перемогу над Наполеоном у 1812 році.
За зовнішнім виглядом Казанська ікона схожа до образу Богородиці «Одигітрії», що в перекладі з грецької мови означає «Дороговказниця». Проте на Казанській іконі Богородиця зображена лише до плечей. Обличчя Пречистої діви Марії схилене до Богомладенця Ісуса Христа. Сам же Богомладенець Христос сидить на руці у своєї Пречистої Матері. Своєю рукою він благословляє Діву Марію, а в Її особі усіх християн. Друга рука Спасителя схована за одежею. Погляд Спасителя і Богородиці зверненні на того хто молиться. Богословський зміст цієї ікони вкотре наголошує на особливій силі молитви і заступництва Пресвятої Богородиці за весь християнський світ.
Ікона Казанської Божої Матері займає почесне місце в більшості православних церков. Згідно усталеної традиції нею благословляють подружжя на щасливе сімейне життя і дарують під час вінчання, хрещення дітей. Перед цим святим образом моляться про щасливий шлюб, зцілення від тяжких недуг, зокрема пов’язаних з хворобами очей.
Древній чудотворний список цієї ікони зберігається в Управлінні Дніпропетровської єпархії Православної Церкви України. У день свята цей чудотворний образ було покладено для поклоніння у центральному єпархіальному храмі на честь ікони Богородиці «Несподівана радість». 

Категорія: