Наближається День матері

mother day
10.05.2012 10:17

Пропонуємо вашій увазі уривок із висловлювання відомого старця Паісія про материнську любов.

 

                                                                                                                                                                              Старець Паісій Святогорець
                                                                                   

 Материнська любов

«- Геронде, якось раз Ви сказали нам, що від любові людина росте і зріє.

- Просто любити когось — це ще мало. Треба любити людину більше, ніж себе самого. Мати любить своїх дітей більше, ніж себе. Для того щоб нагодувати дітей, вона залишається голодною. Однак радість, яку відчуває вона, більше тієї радості, яку відчувають її діти. Малюки харчуються тілесно, а мати — духовно. Вони відчувають чуттєвий смак їжі, тоді як вона радіє духовною радістю.

Дівчина до заміжжя може спати до десятої години ранку і при цьому ще розраховувати на те, що мати підігріє їй молока для сніданку, зробити якусь роботу. Однак, ставши матір’ю сама, вона починає бути схожою на самозарядний пристрій, який чим більше напружується в роботі, тим більше заряджається – тому, що в ній безперестанку працює любов. Раніше, коли її будили, вона голосно висловлювала невдоволення тим, що її потурбували. Зараз, коли її дитина плаче, вона не спить всю ніч, і їй це не важко. Вона піклується про своє немовля і радіє. Вона стала матір’ю, і в неї з’явилися жертовність і любов.

Треба сказати і про те, що мати досягає більшої любові і жертовності, ніж батько, оскільки батькові не надається стільки сприятливих можливостей приносити себе в жертву. Мати мучиться з дітьми, возиться з ними більше ніж батько, але одночасно вона «заряджається» від дітей, віддає їм всю себе. А батько й не мучиться з дітьми так багато, як мати, але і не «заряджається» від них, тому його любов не настільки велика, наскільки любов материнська.

Скільки ж матерів приходять до мене в сльозах і просять «Помолись, отче, за мою дитину». Знаєте, як вони переживають! Від небагатьох чоловіків можна почути «Помолись, моя дитина збилая зі шляху». Так от і сьогодні приходила одна мати з вісьмома дітьми. З яким же трепетом ця бідолашна підштовхувала своїх малюків вперед і вибудовувала їх в рядочок, щоб всі вони могли взяти благословення…»

Дніпропетровська єпархія вітає всіх жінок, які відчули велику радість материнства.
Дякуємо вам за вашу любов, сомопожертву і велике терпіння. Нехай же Милостивий Господь дарує вам тілесне та духовне здоров’я, зміцнює сили та обдаровує всіма благами.

прес-центр єпархії

Категорія: