ОФІЦІЙНО. ЗМІНИ В АРХІЄРЕЙСЬКОМУ ТИТУЛІ КЕРУЮЧОГО ЄПАРХІЄЮ

емблема
02.02.2023 15:27

Згідно постанови Священного Синоду Православної Церкви України від 02 лютого 2023 року, до титулу Керуючого Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнішйого Архієпископа Симеона внесено зміни, а саме слово «Криворізький» замінено на «Січеславський».

Відтепер у всіх храмах і монастирях нашої єпархії під час богослужінь, після імені Предстоятеля, потрібно виголошувати ім’я нашого Архіпастиря за такою формулою:

«… і владику нашого Високопреосвященнійшого Симеона, Архієпископа Дніпровського і Січеславського».

Історичне обґрунтування:

Топонім «Січеславщина» найбільш яскраво відображає історію Дніпропетровщини, як славетного козацького краю, столиці 5-ти козацьких січей.

Саме титул «Січеславського» належав єпископам Української Автокефальної Православної Церкви ХХ століття. Варто відзначити, що вказана назва підтримана духовенством та вірянами нашої єпархії, а також є обраною для перейменування всієї Дніпропетровської області, в рамках процесу декомунізації. Зокрема, її підтримано низкою громадських організацій, депутатським корпусом обласної ради, інтелігенцією, науковцями, істориками, місцевим населенням.

Також її було схвалено у Верховній Раді, про що було прийнято відповідний законопроект, який за висновком Конституційного суду уповні відповідає положенням основного закону України.

Впроваджені зміни до архієрейського титулу лише сприятимуть нинішньому процесу остаточного розірвання із імперським і радянським минулим, що активізувався в Україні від часу повномасштабного російського військового вторгнення.

 

Категорія: