Прес — конференція

dscf4071
15.02.2013 19:43

     У ній прийняли участь: Керуючий Дніпропетровської єпархії, Преосвященнійший Симеон, Єпископ Дніпропетровський і Криворізький, канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський, голова юридичного відділу єпархії Віта Барсукова та голова ОО «Союз громадських ініціатив» Олександр Конопелькин.
     Першим слово взяв канцлер єпархії протоієрей Віталій Лопушанський, він наголосив на тому, що на сьогоднішній день Дніпропетровська єпархія нараховує близько 200 парафій, 150 священиків і дияконів, близько 1000 віруючих. Тому необхідність створення центрального єпархіального собору очевидна.
     Далі слово сказав Керуючий єпархією Владика Симеон: Зараз багато церков в нашому місті ремонтуються і реставруються, але у нас немає центрального собору, де здійснював би богослужіння безпосередньо архієрей, керуючий єпархією. Нарешті за підтримки обласної та міської влади, а також спільними зусиллями громади міста, ми підходимо до практичної сторони питання зведення храму. Ми дамо можливість кожному взяти участь у зведенні цього великого комплексу. Буде створено інтернет-портал, на якому кожен зможе внести свої пропозиції та побажання, які будуть враховані при побудові. Ми хочемо, щоб кожен, хто буде відпочивати на території храму, був задоволений. Що стосується архітектури, то ми будемо орієнтуватися на стиль українського бароко. У такому стилі побудовані багато українські храми, наприклад Києво-Печерська Лавра, Видубицький монастир. Будівництво храму ми почнемо після великодніх свят, і проходити воно буде в кілька етапів. Спочатку буде побудована каплиця, для того щоб формувалася громада. У питанні фінансування ми будемо покладатися на релігійні громади та меценатів, також буде створено фонд будівництва собору.
     Пан Олександр Конопелькин, пообіцяв залучити максимальну кількість меценатів для фінансування цього будівництва, а також просто залучити побільше людей. Адже взяти участь у будівництві храму, значить допомогти своєму місту стати ще красивіше і краще.
     Пані Віта Барсукова повідомила наступну інформацію: Храм буде розташовуватися в парку ім. Воронцова на лівому березі. У виборі місця нам допомагали і мер, і губернатор, і всі відомі архітектори нашого міста. Це буде не тільки собору, але ще і культурний центр, де можна буде побачити і історичну алею зі сценами з Біблії, і дитячу алею. Ми хочемо, щоб люди приходили не тільки в храм, але і просто поспілкуватися, погуляти з дітьми. Територія парку, який буде розташовуватися навколо собору, просто величезна, і, природно, вона буде упорядкована. Незабаром ми представимо концепцію і план собору, щоб всі могли побачити, як він буде виглядати. Висота храму — 36 метрів, а площа, за попередніми підрахунками складе більше 3000 квадратних метрів. Одночасно в храмі зможуть перебувати близько 1000 чоловік. Ми хочемо, щоб це місце стало ще однією визначною пам’яткою нашого міста.

     По закінченню конференції голова ОО «Союз громадських ініціатив» Олександр Конопелькин та керівник прес — центру «Днєпр — Пост» Олександр Чиж були нагороджені Архієрейськими благословенними грамотами «За активну участь у відроджені православних традицій».

ФОТОЛІТОПИС МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ

 

ВІДЕОЗАПИС МОЖНА ПЕРЕГЛЯНУТИ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ

 

 

 

Категорія: