ПРЕСТОЛЬНЕ ТОРЖЕСТВО МАТЕРИНСЬКОГО ХРАМУ ДНІПРА

IMG_5749
22.09.2022 14:19

21 вересня 2022 року Дніпровський храмовий комплекс на честь Різдва Пресвятої Богородиці, який дніпряни благочестиво називають Материнським храмом,  відзначив своє престольне свято.

Цього дня, за багатолітньою доброю традицією, урочисту Божественну літургію очолив Керуючий Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійший Владика Симеон (Зінкевич).

Його Високопреосвященству співслужили: єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, канцлер консисторії і настоятель Різдво-Богородичного комплексу протоієрей Віталій Лопушанський та запрошене духовенство.

У храмі молились: настоятель Вірменської церкви св. Григора Лусаровича м. Дніпра Тер Амазасп, директорка і художній керівник Національного Дніпропетровського художньо-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка Оксана Іванівна Петровська, Віце-президент Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського «Солідарність» Яна Юріївна Іванілова, військовослужбовці, викладачі дніпровських вишів, волонтери, лікарі та числені віряни і паломники.

Під час відправи були вознесені молитви за український народ, владу і боголюбиве воїнство наше. Також Архіпастир виголосив молитву за перемогу України над агресором.

Цього дня велика кількість віруючих приступили до Таїнства Сповіді та причастились святих Христових Таїн.

Наприкінці Літургії Владика Симеон звернувся до учасників богослужіння з повчальним словом проповіді, в якому розповів про значення нинішнього свята для нашого спасіння.

Також Архієпископ Симеон висловив щирі слова подяки фундатору храму і меценату нашої єпархії Олександру Володимировичу Петровському завдяки, якому постала ця велична святиня, до якої щодня линуть багато християнських душ.

Разом з тим Його Високопреосвященство привітав Віце-президента МБФ «Солідарність» Яну Юріївну Іванілову з ювілеєм, побажавши їй міцного здоров’я та благословенних років життя під омофором Матері Божої. На знак любові і поваги Владика подарував ювілярші пам’ятний подарунок.

Особливі щирі вітання Архіпастир адресував Оксані Іванівні Петровській, берегині нашого міста, художньому керівнику театру ім. Т.Г. Шевченка. Владика подякував Оксані Іванівні за міцну і непохитну громадянську позицію, яку вона разом із творчим колективом театру вкотре явили після повномасштабного вторгнення російських загарбників на територію нашої Батьківщини. Нагадаємо, що від 24 лютого 2022 р. актори і працівники театру розгорнули активну волонтерську діяльність, допомагаючи воїнам та біженцям.

Опісля вітання, із подячним словом до усіх присутніх звернувся настоятель храмового комплексу. Отець Віталій подякував Преосвященним Владикам за спільну молитву і на знак синівської любові підніс букет квітів.

Завершилось святкування урочистим хресним ходом і покладанням квітів до пам’ятника полеглим воїнам, які віддали своє життя захищаючи нашу Батьківщину він навали російських загарбників.

Категорія: