РАЗОМ З ПРЕДСТОЯТЕЛЕМ У М.ПОЛТАВІ ВШАНУВАЛИ ПРП.ПАЇСІЯ ВЕЛИЧКОВСЬКОГО

1
15.11.2023 16:52
З нагоди дня пам’яті преподобного Паїсія Величковського – небесного покровителя міста Полтави – Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 15 листопада 2023 року очолив Божественну літургію у рідному храмі преподобного – Свято-Успенському кафедральному соборі.
Предстоятелю помісної Української Православної Церкви співслужили митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Кропивницький і Голованівський Марк, архієпископ Дніпровський і Січеславський Симеон, архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Харківський і Слобожанський Митрофан та духовенство єпархії.
За богослужінням також молилися захисники Батьківщини, представники місцевої влади та віряни.
Після прочитання Євангелія Його Блаженство виголосив першосвятительське слово проповіді та возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.
Також під час відправи лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ та за спокій душ усіх полеглих оборонців Батьківщини і мирних жителів, які загинули під час війни.
Після літургії відбувся молебень до преподобного Паїсія Величковського, який є молитовником та заступником своєї малої батьківщини м. Полтави. Також Блаженнійший Митрополит Епіфаній освятив скульптурне зображення святого Паїсія Величковського.
Предстоятель Православної Церкви України відзначив церковними нагородами наших новітніх героїв – захисників України, а також воїнів (посмертно), які віддали життя захищаючи нашу Батьківщину. Окрім того Митрополит Епіфаній вручив відзнаки волонтерам, меценатам та благодійникам єпархії, а керуючому Полтавською єпархією митрополиту Федору – подарував панагію.
Також відбулося вручення Дипломів і відзнак лауреатам премії імені преподобного Паїсія Величковського. Зазначимо, що премію присвоюють щорічно окремим особам, колективам, організаціям і установам за вагомий внесок у справу відродження Української Церкви, утвердження української державності, зміцнення духовності, за визначні досягнення у духовній царині Православ’я.
Митрополит Федір від імені громади та від себе особисто висловив слова вдячності Предстоятелю, архієреям та благодійникам. Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Категорія: