СОБОРНА МОЛИТВА У ХРАМІ КИЇВСЬКИХ СВЯТИХ

0
29.07.2023 19:23
Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 29 липня 2023 року з нагоди престольного свята очолив Божественну літургію у храмі Собору Київських святих села Романків Обухівського району Київської області.
Предстоятелю автокефальної Української Православної Церкви співслужили Екзарх Вселенського Патріарха в Україні єпископ Команський Михаїл, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Дніпровський і Січеславський Симеон, архієпископ Вишгородський Агапіт, настоятель храму протоієрей Богдан Гулямов та запрошене духовенство.
За богослужінням Митрополит Епіфаній возвів ігумена Ісакія (Зінкевича) в сан архімандрита та возніс особливу молитву до Господа в час, коли Батьківщина в небезпеці.
Також лунали молитовні прохання за воїнів, які захищають Україну, за владу і наш народ.
Після хресного ходу наприкінці відправи Його Блаженство звернувся до присутніх із першосвятительським словом та привітав парафіян з храмовим святом.
«Традиційно ми збираємося в цьому храмі після вшанування памʼяті святого рівноапостольного князя Київського Володимира, щоб вшанувати також усіх святих землі Київської. Коли ми дивимося на їхні ікони, то думаємо, що святість – це щось недосяжне. Однак святі також були такими ж людьми, як і ми. Вони падали і підіймалися і зрештою через свій подвиг досягнули нетлінного вінця. Наша земля дала багато святих, які є зразками для нас, особливо у непростий час випробувань війною, коли ворог зазіхає на нас. Тож робімо усе від нас залежне і молімося до Господа і наших святих за наших мужніх воїнів за медиків, волонтерів та усіх хто наближає нашу спільну перемогу», – зокрема сказав Митрополит Епіфаній.
Окрім того, Його Блаженство відзначив церковними нагородами українських воїнів, волонтерів і благодійників.
У свою чергу настоятель храму протоієрей Богдан Гулямов подякував Предстоятелю за візит до парафії Собору Київських святих і спільну молитву.
Завершилося богослужіння святковим многоліттям.

Категорія: