У Дніпрі розпочала роботу конференція «Стратегія відновлення цілісності України і деокупації Донбасу «Механізм малих кроків»» (ВІДЕО)

36718759_1977120125933355_6015137118643290112_n
05.07.2018 20:03

За ініціативи Міністерства Внутрішніх справ України на базі Дніпропетровського Державного Університету Внутрішніх Справ у Дніпрі 5 липня 2018 р. розпочала роботу конференція «Стратегія відновлення цілісності України і деокупації Донбасу «Механізм малих кроків»». Головна теза стратегії – це дипломатичний вихід із кризи на Донбасі та покрокове звільнення території України, використання миротворчої місії, відновлення державних інститутів, соціально-економічної інфраструктури регіону. «Стратегія малих кроків» — це перша національна стратегія, яка робить Україну суб’єктом усіх процесів по деокупації. Пропонується механізм «маленьких кроків», коли Україна першочергово продемонструє якість життя та повагу до людини на вже звільнених територіях.

У конференції взяли участь представники Міністерства Внутрішніх Справ України, Національної Поліції України, Центрального територіального управління Національної гвардії України і головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України в Дніпропетровській області, офіційні особи Прокуратури, управління Служби Безпеки України в Дніпропетровській області, представники Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної та міської ради.

На запрошення керівництва ВУЗу до події долучився керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший Владика Симеон у супроводі канцлера єпархії протоієрея Віталія Лопушанського та голови відділ співпраці з  військовими формуваннями, патріотичного виховання та капеланського служіння нашої єпархії протоієрея Димитрія Поворотнього.

У вступних промовах до присутніх звернулись радник Міністра Внутрішніх Справ України Іван Варченко, ректор Дніпропетровського Державного Університету Внутрішніх Справ Андрій Фоменко, заступник голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Володимир Юрченко та Архіпастир Дніпра. Його Преосвященство привітав усіх присутніх на форумі і відзначив важливість ролі церкви у відновленні цілісності України і деокупації Донбасу, особливо ролі військових капеланів УПЦ КП та зазначив, що подібні кроки треба робити разом із думкою супільства та громадськості.

Також у роботі круглого столу конференції взяли участь представники обласного управління юстиції, обласного військового комісаріату, Оперативного Командування «Схід», 26 — ї окремої бригади, полку Дніпро-1, ветерани і учасники АТО, громадські організації Штаб Національного захисту Дніпропетровської області, Донецька громадська організація «ДТО Гооизонт», правозахисна група «Січ», ГО «Набат Криворіжжя, ВГО «Союз Народна пам’ять», ГО «ТАПС-Україна». Заклади Дніпра та області були представлені Національною Металургійною Академією, Дніпропетровським Національним технічним Університетом залізничного транспорту, Дніпровським національним Університетом імені Олеся Гончара та Обласною клінічною лікарнею ім.Мечникова.
У ході конференції обговорили проект резолюції стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу «Механізм малих кроків» — основні з котрих такі: відведення військ; миротворча місія; місцеві вибори; державні інститути; реінтеграція; гуманітарне розмінування; усунення екологічних ризиків; відновлення паспортів; відновлення інфраструктури; повернення переселенців; участь у Державних виборах.
Обговорення стратегії відновлення цілісності України і деокупації Донбасу «Механізм малих кроків» проходить по всій Україні у багатьох вищих навчальних закладах.

Категорія: ,