У НІКОПОЛІ ОСВЯТИЛИ ПАМ’ЯТНИК БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ І СВОБОДУ УКРАЇНИ (ВІДЕО)

IMG_9785
04.11.2021 15:24

3 листопада 2021 року у місті Нікополі відбулась знакова подія – освячення пам’ятника на честь «Борців за волю і свободу України», встановленого на території храму св. прав. Петра Калнишевського. Меморіальний знак було споруджено за особистої фінансової підтримки мецената єпархії,  президента МБФ «Солідарність» Олександра Володимировича Петровського.

Варто зауважити, що Олександр Володимирович постійно підтримує сім’ї загиблих борців за незалежність України, дбає про дітей Героїв, турбується про духовний розвиток української нації.

Очолити урочисту церемонію відкриття особисто прибув Олександр Володимирович разом із керуючим Дніпропетровською єпархією Високопреосвященнійшим Владикою Симеоном (Зінкевичем). На кордоні міста Нікополя Високоповажних гостей зустрів благочинний Нікопольського району ігумен Меркурій (Скороход) та матері загиблих захисників України, які віддали своє життя у боротьбі із російським агресором на Донбасі.

Після вітальних слів гості відправилась до храму святого Петра Калнишевського, де Архіпастир разом із духовенством звершив подячний молебень з нагоди 25-річчя Нікопольського благочиння Дніпропетровської єпархії Православної Церкви України.

Далі на подвір’ї храму відбулось урочисте відкриття меморіалу. Пам’ятник що присвячено усім, хто віддав своє життя за нашу свободу таза незалежність нашої Батьківщини від давніх століть і аж до сьогоднішніх героїв, складається з кам’яної плити у формі карти України, на якій зображений козак. Ліворуч від нього державний Герб і надпис: «Борцям за волю і свободу української держави». А справа хрест і під ним надпис: «Вічна слава безсмертно хоробрих, які кличуть на подвиг живих».

Владика Симеон разом із священниками прочитав молитву та окропив пам’ятник освяченою водою. Також духовенство проспівало вічну пам’ять усім полеглим героям України.

Після освячення, з повчальним словом до присутніх звернувся архієпископ Симеон. У своїй промові Архіпастир закликав  свято берегти пам’ять усіх українських героїв, і пам’ятати про їх величний подвиг заради нас, і майбутніх поколінь.

Олександр Володимирович Петровський у своєму слові зазначив про те, що необхідно любити і оберігати свою Батьківщину, так як це робили наші герої, які віддали за неї найдорожче, що у них було – власне життя.

Голова Нікопольської організації «Родина Загиблого Героя» Людмила Миколаївна Асмолова разом з рідним полеглих героїв висловила щиру подяку меценату за безцінний подарунок для нашого храму та міста і разом з благочинним передали Подячні грамоти і подарунки.

Опісля подячних слів воїни разом із дітьми Нікополя випустили в небо голубів. На завершення церемонії відкриття учасники заходу поклали квіти до пам’ятника.

Категорія: ,