Віддання свята Пасхи

otdanie pashi
22.05.2012 08:28

День віддання свята Пасхи здійснюється в середу шостий седмиці (тижня). У цей день закінчується святкування Христового Воскресіння, яке тривало сорок днів, бо воскреслий Господь всі ці сорок днів був на землі. Він був із своїми апостолами і Богородицею до дня Вознесіння. День віддання свята Пасхи був останнім днем життя Ісуса Христа на землі, коли воскреслий Господь з’явився своїм учням, щоб сказати останні слова про Царство Небесне.

У цей день віруючі збираються в храмі, щоб попрощатися з Великодніми співами до наступного року.Богослужіння цього дня здійснюється при повному освітленні храму по великоднього чину, і вечірня, і утреня — великодні. Служби починаються зі свічками, кадилом і співом стихир, як і на Пасху і з великим славослів’ям. З цього дня православні віруючі перестають вітати один одного фразою «Христос Воскрес — Воістину Воскрес», як це було весь пасхальний період. Після Літургії священнослужителі знімають Плащаницю з Престолу і кладуть її в влаштований для неї ковчег (так звану гробницю).
За традицією в цей день проходить останній в році пасхальний Хресний хід. На наступний день у православних — одне з дванадцяти найбільших свят — Вознесіння Господнє.

Категорія: