Владика Симеон взяв участь в освяченні нового храму на Харківщині

IMG_2119
19.06.2018 14:01

17 червня 2018 року, у рамках візиту на Харківщину, Патріарх Філарет завітав до громади храму с. Руські Тишки, де освятив храм святого архістратига Божого Михаїла.

Біля входу до храму Святійшого Патріарха зустріли представники місцевої влади заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Бабічев А. В. та заступник голови райдержадміністрації Малишева О. В.

Після зустрічі Предстоятель Київського Патріархату звершив Чин освячення храму та св. Престолу й очолив Божественну літургію.

Предстоятелю Київського Патіархату співслужили митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, голова Управління з питань благодійницької діяльності і соціального служіння архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій.

На Патріаршій службі також молилися  керівництво міста та області, голови районних адміністрацій, керівники навчальних закладів,Харківського військового гарнізону,військоммату, військового шпиталю, волонтери, військові капелани з представниками військових частин, прочани з різних куточків краю.

Під час Малого входу Святійший Патріарх Філарета, підніс до сану протоієрея настоятеля храму священика Андрія Лесика та нагородив правом носіння хреста з прикрасами секретаря Харківського єпархіального управління протоієрея Григорія Стасюка.

На запричасному стиху Святійший Патріарх Філарет звернувся до присутніх з проповіддю, у якій привітав усіх присутніх з освяченням храму та в святительському слові наголосив: «Освячення храму має велике значення, коли на Сході фактично йде війна. Патріарх наголосив на важливості любові до Господа та ближнього. Святійший Владика підкреслив, що всі випробування, які випали на долю українського народу, не є покаранням, а покликані зміцнити почуття любові в наших душах й віру у Божественний порятунок. Війна йде на всіх фронтах, і в цій боротьбі храми КП мають особливе значення — це центри українства, місця сили нашого народу».

Патріарх Філарет знайшов прекрасні, мудрі слова для нас, прихожан, які чотири роки живуть поруч з бойовими діями, вдихнув сили і зміцнив надію на Перемогу .

По завершенні урочистостей Святійший Владика привітав керуючого Харківською Єпархією єпископа Харківського і Богодухівського Митрофана  з днем тезоіменитства та з нагоди 40-ліття з дня народження. Побажав Архіпастирю міцного здоров’я, щоб Всемилостивий Господь дарував Свою всесильну допомогу на нелегкому і відповідальному шляху архіпастирського служіння та відзначив орденом святого Миколая Чудотворця.

За вагомий внесок у будівництво храму святого архістратига Божого Михаїла — Святійший Патріарх Філарет відзначив меценатів церковними орденами.

Насамкінець владика Митрофан подякував Святійшому Патріарху за візит, після чого урочисте богослужіння закінчилось молитвою «Боже, Великий Єдиний…» та виголошенням многоліття Святішому Патріарху Філарету, єпископату, духовенству, Українському народу, владі, війську та всім православним християнам.

Цього дня Преосвященний єпископ Митрофан отримав велику кількість привітань від духовенства і вірних Харківської єпархії, представників державної влади міста та Харківської області, силових структур, політичних і громадських діячів та інших поважних гостей.

Цього ж дня офіційний візит Святійшого Патріарха Філарета на Харківщину закінчився.

джерело

Категорія: ,